SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

881 600 006

Aby przesłać zapytanie - proszę skorzystać z zamieszczonego poniżej formularza. Standardowo - proszę wypełnić i wysłać. Odpowiedź odeślemy najpóźniej w ciągu 24 godzin.

Imię i nazwisko

Adres e-mail

Temat wiadomości

Treść wiadomości

Przekazane przez Państwa dane osobowe będą przetwarzane przez STOMATOLOGIA IMPLANTOLOGIA PIOTR SZPAK, ul. Radzymińska 5, 15-863 Białystok, NIP: 966-174-74-33, Regon: 200342556 w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi na Państwa żądanie zgłoszone za pośrednictwem formularza kontaktowego.

* Oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z polityką prywatności i akceptuję jej treść.

IMPLANTY

Umów się na wizytę

WSZYSTKIE PRACE PROTETYCZNE WYKONYWANE SĄ WE WŁASNYM LABORATORIUM PROTETYCZNYM- KOMPUTEROWYM CENTRUM PROJEKTOWANIA I FREZOWANIA CAD/CAM

 

Implanty – Informacja na temat kosztów leczenia implantologicznego

Dlaczego zabiegi implantologiczne kosztują więcej niż inne zabiegi stomatologiczne?

Cena za leczenie implantologiczne i wykonanie prac protetycznych na implantach jest jedną z wyższych wśród procedur stomatologicznych, ponieważ wszczepienie implantów zębowych jest zabiegiem operacyjnym, wymagającym szczególnej wiedzy i precyzji, implanty wykonane są z tytanu, a wszystkie biomateriały spełniają najwyższe normy bezpieczeństwa i biozgodności tkankowej.

Wykonanie prac protetycznych opartych na implantach jest złożonym procesem leczniczym i często wymaga wielu kilkugodzinnych wizyt.

Implantologia stomatologiczna jest jedną z najszybciej rozwijających się dziedzin medycyny i wymaga od lekarza stałego, kosztownego kształcenia krajowego i zagranicznego.

Na całkowity koszt leczenia implantologicznego składają się:

KOSZTY CZĘŚCI CHIRURGICZNEJ LECZENIA:

1) koszt wszczepienia jednego implantu: 2500  3800 PLN

2) koszt ewentualnej odbudowy kostnej przy wszczepianiu jednego implantu: ok. 1200 1600 PLN

KOSZTY CZĘŚCI PROTETYCZNEJ LECZENIA:

3) koszt wykonania jednej tymczasowej pracy protetycznej (jedna korona lub jeden ząb w moście) do czasu wykonania ostatecznego uzupełnienia protetycznego: ok. 350 PLN- 450 PLN 

4) koszt wykonania pracy protetycznej na implancie – uzupełnienia jednego brakującego zęba:  zęby boczne – 2500- 3300 PLN,  zęby przednie – 3000 – 3800 PLN


CAŁKOWITY KOSZT (CZĘŚĆ CHIRURGICZNA+CZĘŚĆ PROTETYCZNA):

W sumie całkowity koszt zastąpienia jednego zęba przez jeden implant z koroną porcelanową wynosi

najczęściej od ok. 5000 PLN do ok. 6000 PLN*,

-ale może wynieść również i 2000 – 2800 PLN* za uzupełnienie jednego zęba z użyciem implantów w przypadku, gdy odbudowa kości nie jest konieczna i przy niektórych podstawowych rozwiązaniach protetycznych,

-całkowity koszt zastąpienia jednego zęba przez jeden implant z koroną może wynieść też ok. 7500 – 8500 PLN* w przypadku wykonania dużych rekonstrukcji kostnych w miejscu implantacji.

 

*Ostateczna cena (możliwa do dokładnego określenia po konsultacji) uzależniona jest od:

-warunków anatomicznych w jamie ustnej pacjenta,

-zastosowanego systemu implantologicznego i rozwiązania protetycznego (całkowity koszt uzupełnienia jednego zęba może być niższy w przypadku niektórych rozwiązań protetycznych).

 

Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.