SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

881 600 006

Aby przesłać zapytanie - proszę skorzystać z zamieszczonego poniżej formularza. Standardowo - proszę wypełnić i wysłać. Odpowiedź odeślemy najpóźniej w ciągu 24 godzin.

Imię i nazwisko

Adres e-mail

Temat wiadomości

Treść wiadomości


IMPLANTY

Umów się na wizytę

Implanty – Informacja na temat kosztów leczenia implantologicznego

Dlaczego zabiegi implantologiczne kosztują więcej niż inne zabiegi stomatologiczne?

Cena za leczenie implantologiczne i wykonanie prac protetycznych na implantach jest jedną z wyższych wśród procedur stomatologicznych, ponieważ wszczepienie implantów zębowych jest zabiegiem operacyjnym, wymagającym szczególnej precyzji. Do wykonania implantów wykorzystuje się materiały tytanowe oraz biomateriały spełniające najwyższe normy bezpieczeństwa i biozgodności tkankowej.

Wykonanie prac protetycznych opartych na implantach jest złożonym procesem leczniczym i często wymaga wielu kilkugodzinnych wizyt, w które zaangażowany jest również technik dentystyczny.

Implantologia stomatologiczna jest jedną z najszybciej rozwijających się dziedzin medycyny i wymaga od lekarza stałego, kosztownego kształcenia krajowego i zagranicznego.

Na całkowity koszt leczenia implantologicznego składają się:

KOSZTY CZĘŚCI CHIRURGICZNEJ LECZENIA:

1) koszt wszczepienia jednego implantu: ok. 2380-2950 PLN

2) koszt ewentualnej odbudowy kostnej przy wszczepianiu jednego implantu: ok. 1200 – 1600 PLN

KOSZTY CZĘŚCI PROTETYCZNEJ LECZENIA:

3) koszt wykonania jednej tymczasowej pracy protetycznej (jedna korona lub jeden ząb w moście) do czasu wykonania ostatecznego uzupełnienia protetycznego: ok. 250 PLN (za ząb dowieszony w moście) 450 PLN (za ząb oparty tymczasowo na implancie)

4) koszt wykonania pracy protetycznej na implancie – uzupełnienia jednego brakującego zęba- ok. 2380-2950 PLN


CAŁKOWITY KOSZT (CZĘŚĆ CHIRURGICZNA+CZĘŚĆ PROTETYCZNA):

W sumie całkowity koszt zastąpienia jednego zęba przez jeden implant z koroną porcelanową wynosi

najczęściej od ok. 4760 PLN do ok. 5900 PLN*,

-ale może wynieść również i 2000 – 2800 PLN* za uzupełnienie jednego zęba z użyciem implantów w przypadku, gdy odbudowa kości nie jest konieczna i przy niektórych podstawowych rozwiązaniach protetycznych;

-całkowity koszt zastąpienia jednego zęba przez jeden implant z koroną może wynieść też ok. 7500 – 8500 PLN* w przypadku wykonania dużych rekonstrukcji kostnych w miejscu implantacji i wykonywania później prac protetycznych opartych na rozwiązaniach z tlenku cyrkonu (elementy protetyczne i korona z tlenku cyrkonu lub pełnej ceramiki).

 

*Ostateczna cena (możliwa do dokładnego określenia po konsultacji) uzależniona jest od:

-warunków anatomicznych w jamie ustnej pacjenta,

-zastosowanego systemu implantologicznego,

-zastosowanego rozwiązania protetycznego (całkowity koszt uzupełnienia jednego zęba może być niższy w przypadku niektórych rozwiązań protetycznych).

 

Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.