SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

881 600 006

Aby przesłać zapytanie - proszę skorzystać z zamieszczonego poniżej formularza. Standardowo - proszę wypełnić i wysłać. Odpowiedź odeślemy najpóźniej w ciągu 24 godzin.

Imię i nazwisko

Adres e-mail

Temat wiadomości

Treść wiadomości


Aktualność

Umów się na wizytę
Autor: Piotr Szpak | Data publikacji: 18-11-2015 15:11 | Data modyfikacji: 18-11-2015 15:11

Wymień trujące wypełnienia amalgamatowe !

Frauenlachen mit Lichtreflex auf Zahn

Wymień trujące wypełnienia amalgamatowe!

Specjaliści ostrzegają – plomby z amalgamatu są szkodliwe! Tymczasem są one wciąż stosowane w gabinetach dentystycznych, zwłaszcza pracujących w ramach umowy z NFZ.
 Wypełnienia z amalgamatu, czyli mieszanki rtęci i opiłków metali ciężkich, mogą powodować bóle głowy, stany zapalne dziąseł, uczulenia, a nawet uszkodzenia mózgu. Sprawą zajęli się unijni urzędnicy. Parlament Europejski zażądał, aby dentyści zaprzestali używania szkodliwych wypełniaczy.

Resort zdrowia chciał, by w 2010-2011 r. Polacy nie mieli już w zębach amalgamatowych wypełnień, zawierających szkodliwą dla organizmu rtęć. Projekt stanowiska w tej sprawie Ministerstwo Zdrowia przyjęło pod koniec marca 2006 r. Jest ono odpowiedzią na dyrektywę Parlamentu Europejskiego z lutego 2006 r., w której nawołuje on kraje członkowskie do stopniowego wycofywania wyrobów z rtęcią ze względu na ich szkodliwość dla zdrowia. Wraz z plombami zniknąć mają z przychodni, szpitali i aptek również rtęciowe termometry i ciśnieniomierze.
Amalgamaty są nadal bezpłatnymi wypełnieniami, refundowanymi przez NFZ. Dla własnego dobra, zanim zdecydujesz się na wypełnienie z amalgamatu, może warto zastanowić się dwa razy i wydać nieco więcej na estetyczne i nieszkodliwe dla zdrowia wypełnienia kompozytowe.

W praktyce stomatologicznej „Stomatologia Implantologia Piotr Szpak” nigdy nie stosowaliśmy wypełnień amalgamatowych.

 

Więcej informacji na filmach: film- część 1, film- część 2